Deník sdružení

Dědek a Vysoká Elen předsedou

Vysoká Elen mi dlouho nechtěla dát. Byla opravdu nepoddajná. Po mnoha různých strategiích a pokusech se mi ji ale konečně podařilo položit na lopatky. Jak to probíhalo napíšu v samostatném článku, teď chci hlavně oznámit, že výsledkem včerejšího výletu s Elen je předsednický koeficient rovné 3 body dosažený kaprem 58cm s rovnými čtyřmi kily. Vím, že nemáte lístky, ale já jo a pokud Šaman dotáhne nové stanovy, můžeme soutěžit mnoha dalšími způsoby. Teď mi, kamarádi, budete na výpravách sbírat žížaly.

Kapra se mi podařilo chytit samozřejmě více méně náhodou. Byli jsme s Elen na vodě už od půl šesté a nic moc to nebylo. Novou strategii, kterou jsem tentokrát na Elen vyzkoušel, mi potvrdil po zhruba hodině půlmetrový cejn. V tu chvíli jsem získal jistotu, že tentokrát není nic špatně. Velcí cejni jsou kupodivu velice opatrní a rozhodně by nevzali nic riskantního. Po další půlhodině přišel předsednický záběr. Kapr se rozjel se od soukrový maríny k Tróji a ještě že jsem měl v navijáku dost vlasce. Deset minut jsem ho honil po Vltavě, než jsem ho dostal do lodi.

Jako takový potvrzení, že jsme si s Elen začali rozumět, bylo, když jsem druhý den zajel pod Štvanický jez a po chvíli zlákal k sobě hejno ostroretek (Chondrostoma nasus) a hezkých pár pěkných kousků nalovil. Nikdy jsem ostroretky zatím nenachytal, takže se omlouvám všem, ale pár jsem si jich nechal. Jedinou výjimečnou, která měla nádherných 42cm (oproti ostatním mezi 30-35cm) a byla to mateční ryba v plné síle, jsem samozřejmě pustil s přáním, aby nám v revíru doplnila to, co se ženou ugrilujeme.

 

Váš Dědek

 

Tady jsou všechny  FOTKY.

 

přidáno: Dan 5.7.2015