Deník sdružení

RSS má nového předsedu!

Šamanovy výkony jsou většinou spolehlivé. Vždycky, když jdeme spolu k vodě, těším se, až vybalí pruty a s nimi i své svérázné vázání na těžko. Silný, většinou několik let starý vlasec, těžké olovo plnící úlohu krmítka, pod ním zarážka a zároveň uzel na návazce z umotané sportpásky, návazce extrémně krátké. Bohužel, okolo posledních vánoc si Šaman pořídil nové pruty a tak jeho prastaré spolehlivé plné lamináty s viklajícími se očky už neuvidím.

Nicméně, jakkoliv se Šamanovo vybavení neslučuje s moderní ultrajemnou rybařinou, ryby chytá. Což dokázal opět v září na Orlíku, o kterémžto výletu vím bohužel houbelec, neboť dlím toho času v Americe. Snad jen co jsem se po SMSkách doslechl a mnohem lépe by o tom vypravoval Šaman.

Počasí měl prý větrné a snad že to rybám dělalo dobře, přišli mu minimálně dva kapři a do denního úlovku započítal 47 a 52 centimetry, čímž dosáhl v rámci pravidel RSS hodnoty úlovku 3,82. Pro srovnání uvedu, že pro překonání tohoto koeficientu denního úlovku (a tím nabytí postu předsedy RSS) by bylo třeba chytnout například štiku nejméně 79 cm nebo kapra 63 cm.

Což je výzva, Šamane!

P.S. O něco později mi Šaman poslal autentické vyprávění, jak se vlastně propracoval k předsednické funkci, na co chytal a zkrátka, jak to celé bylo. Do jeho článku přesunuji i původně zde umístěnou fotodokumentaci.

přidáno: Dan 23.10.2004